Nabór pacjentów do pracy doktorskiej Marcina Chucia

Marcin Chuć: Poszukuję pacjentów do mojej pracy doktorskiej

Na wstępie pragnę podziękować, że poświęciliście Państwo swój czas, celem zapoznania się ze stroną.

Poniżej znajdują się najważniejsze fakty związane z poszukiwanymi do badań pacjentami

Poszukiwani są pacjenci dorośli podzieleni na dwie grupy, wg BMI 

71

osób otyłych

89

osób szczupłych

 

Nie trzeba teraz liczyć BMI 😉 Na dole strony znajduje się kalkulator, który automatycznie przyporządkuje odpowiedniego pacjenta do grupy. 

Nie poszukuję osób z grupy pośredniej – to znaczy z BMI pomiędzy 25 a 30!

Praca ma wykazać
związek (lub jego brak)
pomiędzy genami a otyłością
(lub jej brakiem)

Najważniejsze: udział jest bezpłatny i zupełnie dobrowolny

Doktorat powstaje w ramach Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Zawodowych, Nadciśnienia Tętniczego i Onkologii Klinicznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Główny projekt badania został zatwierdzony przez Komisję Bioetyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Obowiązują nas:  * tajemnica lekarska oraz * anonimizacja danych (tj. tak został zgłoszony projekt) – to znaczy – w bazie danych figurujecie Państwo jako numer, a dane będą przedstawiane jako wyniki badań statystycznych, grupowo. 

W trakcie badania:

  • przeprowadzę ankietę dotyczącą Państwa życia i żywienia (pytania potencjalnie niewygodne są zaznaczone jako opcjonalne i można je ominąć; te dane będą przetwarzane w sposób automatyczny)
  • wykonam za darmo badanie bioimpedancji (składu ciała) – obecnie o rynkowej wartości ok. 20 PLN; nie otrzymają Państwo żadnego wydruku, jedynie informację ustną nt. składu ciała, na późniejszym etapie, być może te wyniki będą wysyłane pocztą e-mail lub listownie, w zależności od przebiegu badania
  • planuję wykonanie  badania wybranych  genów, które mogą być związane z otyłością (wiąże się to z wizytą w Klinice i pobraniem krwi)

To ważne

Poszukuję osób,  które spełnią wszystkie 3 warunki – przyjadą do Kliniki na pobranie krwi (zwykle w niedzielę [rano] lub sobotę [południe]), wypełnią ankietę oraz dadzą się zważyć.

Zanim do współpracy dojdzie, potencjalny Probant musi: podpisać zgodę na DOBROWOLNY udział w badaniu, oraz informację, że może zrezygnować w dowolnym momencie (choć nie ukrywam – było by mi bardzo przykro),  zgodę, że będę przetwarzał dane Probanta w jedynie niezbędnym zakresie i przekazywał je podmiotom współpracującym – np. przy   kontakcie za pomocą  Poczty Polskiej – Poczcie Polskiej, Laboratorium itd., zgodę na badanie genetyczne (i konserwację pobranej krwi – na wypadek, gdyby pojawiły się nowe fakty naukowe i można było by poszerzyć badanie) zgodę na przetwarzanie danych przez Uniwersytet Medyczny. Generalnie: są to zgody (RODO) na przetwarzanie danych drażliwych.

Poza tym – było by idealnie, gdyby:

moi Probanci do roku wstecz mieli wykonane bania (i zabrali kopię ze sobą) jak:

morfologia, lipidogram (LDL, HDL, triglicerydy, cholesterol całkowity), TSH, insulina, glukoza na czczo, kreatynina… im więcej, tym lepiej…

Czego nie gwarantuję

  • nie będzie to porada żywieniowa, ani dotycząca stylu życia, ani żadna inna – to po prostu dobrowolny udział w projekcie badawczym
  • nie będę próbował Państwa odchudzać
  • nie płacę honorarium, nie zwracam kosztów podróży, nie wydaję zwolnień lekarskich za udział w badaniu, recept zaświadczeń i innych

Dlaczego warto?

  • pomożecie Państwo pogłębić wiedzę na temat otyłości
  • uzyskają Państwo wiedzę na temat zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie
  • pomagają Państwo w moim kształceniu

Jeżeli nadal jesteście Państwo zainteresowani....

… proszę o wypełnienie formularza. Podanie danych jest dobrowolne. Podany e-mail lub zwrotny telefon zostaną użyte jedynie raz, celem kontaktu. Jeżeli nie zostanie podjęta współpraca przesłane dane zostaną skasowane i nie będą więcej używane. Administratorem danych jest Praktyka Lekarska AFYA we Wrocławiu (parz: polityka prywatności)

Gdzie i jak pobierana jest krew do badania?

Najważniejsze! Nie ma znaczenia, czy będą Państwo na czczo, czy po jedzeniu. Krew będzie pobrana w USK przy ul. Borowskiej 213 we Wrocławiu w Klinice Chorób Wewnętrznych, Zawodowych, Nadciśnienia Tętniczego i Onkologii Klinicznej, osobiście przeze mnie.

Jak trafić najprościej?

Idąc korytarzem głównym (od ulicy Borowskiej) będziecie Państwo mijali po LEWEJ stronie ciągi wind (tych potrójnych).

Najpierw będzie przedsionek, następnie rejestracja, pierwszy potrójny ciąg wind, izba przyjęć ginekologii i na samym końcu drugi potrójny ciąg wind. Na wprost będzie już zamknięty szybą oddział. Tym drugim ciągiem wind należy wjechać na 5 piętro.

… a idąc od strony ul Weigla to pierwsze napotkane potrójne windy, które będą na prawo…

Najbliższe możliwe terminy do ustalenia to:


09.12.2018 r. g. 7-10 (niedziela)
27, 28, 29, 30, 31.12.2018; 02.01, 03.01, 04.01 g. 7-10 lub indywidualnie do ustalenia

Kalkulatror BMI.

Po wypełnieniu pól poniżej, jeżeli zostaniecie Państwo przypisani do grupy A lub B, po kliknięciu przycisku utworzy się zwykły e-mail. Jest to normalne. Tak ma być. Proszę go do mnie po prostu wysłać. Niektóre przeglądarki wyświetlają komunikat bezpieczeństwa.

Jeszcze jedna drobna uwaga: Proszę nie biec na wagę! Proszę nie biec i się nie mierzyć. Proszę wpisać wartości, jakie Państwo pamiętają lub uważają, że ważą/mierzą! To ważne!

Niezależnie, czy wstępnie kwalifikują się Państwo do badania, czy też nie - jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas!
Marcin Chuć