Ziemia, to nasz wspólny dom…

… a nasz pobyt, trwa niczym mrugnięcie okiem.
Wydaje się mało istotne, co robimy dzisiaj, a jedynie ważne jest to, co pozostawimy po sobie…

Dane naukowców alarmują. Wkrótce nasza piękna planeta może umrzeć, do czego wszyscy się przyczyniamy.

Wielokrotnie słyszę – jesteś lekarzem, koniecznie musisz kupić samochód i do pracy jeździć samochodem [w sensie: nowy, lepszy, droższy;) ]. Odkryłem, że wcale nie muszę. Jakiż to koszt dla środowiska! Wieczne korki, przepalone w nich paliwo i nerwy.

Najlepszym wyborem wydaje się komunikacja zbiorowa, ale podróżowanie nią nie jest tak komfortowe, jakbym sobie to wyobrażał. Komunikacja indywidualna za to, wcale nie musi tak obciążać ekosystemu.

Czasami jeżdżę do pracy samochodem (bo muszę) i widzę przerażające mnie zjawisko – jeden kierowca – jedyny pasażer . Na szczęście Wrocław jest na tyle mały, że można dotrzeć w każde miejsce w zasadzie na rowerze … lub na elektrycznym monocyklu.

Wybieram raz jeden, a raz drugi środek transportu. Rower jest genialnym urządzeniem i trudno zastąpić go czymś innym. Z uwagi na obecną moją sytuację, nie mogę pozostawić go w dowolnym miejscu, bez obawy, że wrócę i będzie stał w miejscu, w którym go pozostawiłem (tak, tak … człowiek, człowiekowi wilkiem). Monocykl elektryczny z kolei, jest na tyle sprawny, że w ciągu godziny pozwala, w przyjemny sposób, przez parki, przejechać pomiędzy pracami. Jest stosunkowo mały, lekki i można zabrać go ze sobą do gabinetu… przynajmniej mam pewność, że będę miał czym wrócić do domu 😉 I o to właśnie chodzi…

… gdyby jeszcze w Polsce energia pochodziła w głównej mierze z odnawialnych źródeł energii – zaśmiecenie i „użycie” ekosystemu z pewnością było by niższe.

Z utęsknieniem oczekuję zmian w myśleniu u rządzących. Przyszłość naszych dzieci, nasza przyszłość, to zadanie na teraz, na dzisiaj – nie można go odkładać w nieskończoność. Czystsze powietrze (mniej pyłów), woda, pożywienie – to gwarant naszego dobrostanu i dlatego właśnie musimy zmierzać w tym kierunku 🙂

Wybierając nasze usługi – wybierasz lepszy i czystszy świat 🙂 Zapraszamy do kontaktu!

ps. … lubię promować lokalne firmy, mój pojazd zakupiłem tutaj